Hungari – Zvicër, formacionet zyrtare: Vetëm një shqiptar titullar

Përfaqësuesja e Zvicrës dhe ajo e Hungarisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë në Euro 2024.  

Helvetikët do të ndeshen me hungarezët në ndeshjen e parë të Euro 2024 vlefshme për Grupin A.

Ndeshja mes tyre do të zhvillohet në “RheinEnergieStadion” të Këlnit me fillim nga ora 15:00.

Trajnerët e të dyja ekipeve përfaqësuese kanë vendosur të startojnë me më të mirët e mundshëm me kërkim të pikëve maksimale.

Te Zvicra, nga minuta e parë luajnë edhe dy yjet shqiptar Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Formacionet zyrtare

HungariaGulasci; Lang, Orban, A.Szalai; Fiola, A.Nagy, Schafer, Kerkez; Sallai, Szoboszlai; B.Varga; 

ZvicraSommer; Akanji, Schar, Rodriguez; Widmer, Freuler, Xhaka, Ndoye; Aebischer, Vargas; Duah; 

Related Posts