Ylli i Italisë mungon në ndeshjen kundër Shqipërisë

Ndërsa Nicolo Barella dhe Davide Frattesi janë rikthyer në stërvitje, ylli i Juventusit, Nicolò Fagioli do të mungojë për ndeshjen hapëse të Euro 2024 me Shqipërinë për shkak të një lëndimi.Kampioni aktual evropian e nis fushatën për ta mbrojtur titullin të shtunën, kur do të përballet me Shqipërinë me fillim nga ora 21:00, raporton KosovaPress.“Sky Sport Italia” raporton mbrëmjen e sotme se Fagioli është përjashtuar nga ndeshja e ardhshme pasi ka pësuar mavijosje në fibul. Ai pësoi lëndimin gjatë fitores më të fundit miqësore ndaj Bosnje-Hercegovinës dhe nuk stërviti për disa ditë për të punuar në palestër.

Ndonëse Fagioli iu rikthye sot punës me pjesën tjetër të skuadrës, problemi u ndez dhe u vendos që të pushonte përpara ndeshjeve të tjera të grupit kundër Spanjës dhe Kroacisë.

Barella sapo u rikthye në stërvitje sot, pasi vuante nga një problem muskulor që e mbajti atë jashtë të dy ndeshjeve të ngrohjes. Mesfushori i Interit mund të pushojë fillimisht kundër Shqipërisë në mënyrë që të jetë në gjendje të plotë për ndeshjet më prestigjioze të grupit. Shoku i tij i skuadrës Frattesi thjesht kishte një lodhje të lehtë dhe i duhej vetëm një pushim i shkurtër.Bryan Cristante mund të nisë ndeshjen e Shqipërisë me Jorginhon në mesfushë.

Related Posts