Qëllohen me armë zjarri pesë policë amerikanë

Pesë zyrtarë policorë janë qëlluar me armë zjarri të enjten në rajonin Glendorado Township, në shtetin e Minnesotas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka raportuar mediumi “Fox9”.

Sipas autoriteteve lokale, policët janë jashtë rrezikut për jetë dhe po trajtohen në dy spitale të ndara, derisa sulmuesi ende s’është arrestuar.

“Aktualisht nuk ka asnjë rrezik për banorët, por u është kërkuar të shmangin zonën”, thuhet tutje në njoftim.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore.

Related Posts