Norvegjia test i vështirë për Krasniqin: Duhet të mësohemi të luajmë me ekipe të forta

Norvegjia test i vështirë për Krasniqin: Duhet të mësohemi të luajmë me ekipe të forta

Sulmuesi i Rapid Bukureshtit, Ermal Krasniqi është rikthyer sërish në Kombëtaren e Kosovës, me Franco Fodan që e ka grumbulluar atë për ndeshjen miqësore kundër Norvegjisë.Për Krasniqin është ndjenjë e veçantë rikthimi në kombëtare, ndërsa miqësoren kundër Norvegjisë e cilësoi test të vështirë, raporton KosovaPress.“Rikthehem në kombëtare dhe çdo herë është ndjenjë e veçantë sa herë që ftohem nga Kosova.

Kjo ishte stërvitja e parë për mua me trajnerin e ri dhe më ka pëlqyer shumë puna e tij dhe do të jap gjithmonë më të mirën nga vetja.

Miqësorja kundër Norvegjisë është një test shumë i vështirë por ne kemi skuadër shumë të mirë dhe duhet të mësohemi të luajmë kundër ekipeve të forta, pasi në kualifikime do të takohemi me skuadra të tilla”, tha Krasniqi.

Related Posts