Nis sot Kampionati Evropian i futbollit

MUNICH, GERMANY – MAY 13: The UEFA EURO 2024 Winners Trophy is pictured with the official adidas matchball Fußballliebe in front of the Allianz Arena during the UEFA Euro 2024 Trophy Tour on May 13, 2024 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein – UEFA/UEFA via Getty Images)

Sytë e botës së futbollit kthehen nga Mynihu, aty ku sonte në mbrëmje më në fund fillon Kampionatin Evropian UEFA 2024, me kombin mikpritës Gjermaninë që do të përballet me Skocinë në “Allianz Arena”. Ndër favoritët për të shkuar deri në fund, Gjermania duket se ka gjetur njëfarë stabiliteti nën drejtimin e trajnerit Julian Nagelsmann, pasi ka bërë së bashku një ecuri të pamposhtur prej katër ndeshjesh.Sfida hapëse, ajo ndërmjet Gjermanisë dhe Skocisë nis nga ora 21:00, ndërsa pjesë e këtij grupi janë edhe Zvicra dhe Hungaria,

Related Posts