Kastrati: Me VV-në pushtet sovraniteti i Kosovës po devalvohet nga jashtë dhe po gërryhet nga brenda

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka kritikuar Qeverinë Kurti në aspektin e brendshëm dhe në atë të jashtëm,

Ai ka vlerësuar se me VV-në pushtet sovraniteti i Kosovës po devalvohet nga jashtë dhe po gërryhet nga brenda.

Në profilin e tij në “Facebook”, Kastrati ka shkruar se me këtë pushtet edhe qytetarui po varfërohet.

Me pushtetin radikal majtist të VV-së sovraniteti i Kosovës po devalvohet nga jashtë dhe po gërryhet nga brenda, ndërsa fukarallëku ndër qytetarë ka arrit majat! Me PDK-në dhe për Kosovën ditë e natë! Kafe e diskutime me ish – Ministrin e respektuar Fehmi Mujota, kryetarin e degës në Shtime z. Rrahman Jakupi dhe me profesorin Ramiz Fazliu. Respekt i thellë për kontributin e jashtëzakonshëm të Shtimes për luftën tonë çlirimtare. Respekt i pafund për anëtarësinë e PDK-së në Shtime!”, ka shkruar Kastrati.

Related Posts