Haradinaj: Veprat e Rexhep Ferrit lartësuan mbiemrin, familjen e kombin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen Ferri pas ndarjes nga jeta të akademik Rexhep Ferri.

Haradinaj ka thënë se akademik Rexhep Ferri gjatë gjithë jetës së tij krijoi vepra që lartësojnë mbiemrin e tij, emrin, familjen dhe kombin tonë.

“Shqiptarët nëpër shekuj i mbijetuan pushtuesve dhe arritën të dëshmojnë vlerat jo vetëm kombëtare. Akademik Rexhep Ferri gjatë gjithë jetës së tij krijoi vepra që lartësojnë mbiemrin e tij, emrin, familjen dhe kombin tonë. I përhershëm kujtimi për Akademik Rexhep Ferrin!”, ka thënë Haradinaj.

Related Posts