Formacionet zyrtare të ndeshjes hapëse në Euro 2024, Gjermani – Skoci

Ndeshja hapëse e Euro 2024, zhvillohet me Gjermanisë nikoqire dhe Skocisë, në kuadër të Grupit A.

Gjermania është kualifikuar direkt si vendi që pret Kampionatin Evropian, ndërsa Skocia përmes play-offit arriti një vend në eventin kryesor.

Julian Nagelsmann për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me emra si Jamal Musiala, Florian Wirtz dhe Kain Havertz. Pas tyre do të jenë dyshja Toni Kroos dhe Ilkay Gundogan.

Related Posts