Dani Carvajal me kokë shënon për epërsinë e Real Madridit – Los Blancos pranë titullit të 15-të

Borussia Dortmundi dhe Real Madridi po luajnë në finalen e Ligës së Kampionëve e cila po zhvillohet në Wembley të Londrës.

Pas një pjesë të parë të dominuar nga Dortmundi, madrilenët u rikthyen në lojë në pjesën e dytë duke marrë ‘frenat’ e lojës.

Dani Carvajal ishte ai që shënoi për t’i dhënë avantazhin Real Madridit në minutën e 74-të i cili realizoi për 1-0 pas asistimit të Toni Kroosit.

Related Posts