A do të jetë pjesë e Argjentinës në Kupën e Botës 2026? Ja përgjigja e Messit

Superylli argjentinas, Lionel Messi ka folur për Kupën e Botës 2026, ku u pyet nëse ai do të jetë pjesë e skuadrës së Kombëtares së Argjentinës.Messi dhe Argjentina e realizuan ëndrrën duke e fituar Kupën e Botës që u mbajt në Katar në vitin 2022, raporton KosovaPress.Tani, Messi ka folur për Kupën e ardhshme të Botës, në të cilën paraqitja e tij aty do të varet nga niveli në të cilën gjendet ai dhe nga forma e tij.

“Varet se si ndihem, si jam fizikisht dhe nga të qenit realist me veten time. Ka mbetur edhe shumë kohë… në thonjëza, ‘shumë e pak’, sepse kalon shpejt, por ka ende pak kohë dhe nuk e di se si do të jem në atë moment. Mosha është gjithashtu një realitet që ekziston, edhe pse është thjesht një numër”, tha Messi.

Ndeshjet që do të luaj tani nuk janë të njëjta me ato që luajta kur isha në Evropë duke garuar çdo tre ditë, qoftë në Ligën e Kampionëve, qoftë në ligë, qoftë në Francë apo Spanjë. Por varet se si ndihem dhe çfarë ndjej duke qenë përkrah shokëve të skuadrës, dhe duke parë nëse jam ende në nivel apo jo… le të shohim”, tha më tej Messi.

Related Posts